Sufity podwieszane – jakie mają zastosowanie?

Sufity podwieszane – mało, który architektoniczny element ma tak szerokie zastosowanie.
Jeżeli mamy do ukrycia instalację lub chcemy ukryć niekorzystne proporcje, to sufit podwieszany jest idealnym rozwiązaniem.
Sufit podwieszany to  płyta gipsowo-kartonowa, którą możemy dowolnie malować, pokrywać tynkami strukturalnymi czy nawet ozdabiać sztukateria. Tak więc, oprócz wyjątkowo praktycznego zastosowania może stanowić o uroku pomieszczenia.
sufity podwieszane zastosowanie
Wyraźny podział przestrzeni pomiędzy salon a kuchnie, dzięki zastosowaniu sufitu podwieszanego, który oprócz praktycznego zastosowania stanowi wspaniałą ozdobę podkreślaną przez wyjątkowe oświetlenie.
Dlaczego warto stosować sufity podwieszane?
  • Oświetlenie. Dzięki sufitom podwieszanym i przestrzeni, które ukrywają możemy zainstalować niezwykłe oświetlenie, które zostanie schowane pomiędzy sufitem właściwym a tym podwieszanym. Umożliwiają zainstalowanie nietypowego oświetlenia – m.in. opraw, których ze względu na rozmiary i sposób podłączenia nie da się zamontować w tradycyjnym suficie.
  • Ukrywanie niedoskonałości. Nieważne czy nasz sufit straszy złym wykonaniem. Sufit podwieszany ukryje wszystko to co zbędne i nieładne, oprócz tego ukryjemy ciągi wentylacyjne, rury, które z jakiegoś powodu nie zostały wkute w strop.
  • Sufity podwieszane zmieniają proporcję pomieszczenia. Dzięki temu, możemy uzyskać wspaniałe efekty i zaaranżować wnętrze do takiego, które nam odpowiada. Płyty gipsowe możemy wyginać, umieszczać z szczeliną pomiędzy sufitem(jak na poniższym zdjęciu) czy instalować różnego rodzaju ozdoby, które podkreślą wyjątkowość naszego wnętrza.
    sufit-podwieszany-aranzacja

Chcesz dowiedzieć się więcej o montażu systemu sufitów podwieszanych? Sprawdź artykuł jak zamontować sufit podwieszany krok po kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *